Titulní obrázek

Zmodernizovaný Land Rover Defender obohatí automobilový trh v roce 2013

4.říjen 2012

Pro rok 2013 plánuje automobilka Land Rover facelift pro oblíbený model Defender. Pokud čekáte, že vůz bude mít jednu novinku za druhou, pletete se. Moc se toho totiž nezměnilo. Společnost si asi větší změny nechává na rok 2015, kdy dorazí v sériové podobě nová generace.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Nová generace modelu Defender je v plánu, a vzhledem se rozhodně nebude podobat té, kterou známe už bezmála třicet let, ale vraťme k faceliftu pro rok 2013.

I nadále jde o krabici na kolech, která v terénu svede neuvěřitelné. Ovšem pokud budeme chtít najít zásadní nebo alespoň menší změny, půjde o obtížnou misi. Automobilka však rozšířila nabídku o dva nové odstíny laku - Barolo Black a Havana a čtveřice odstínů střechy. 

V interiéru jsou nová sedadla a do příplatkové nabídky zamířilo rádio s bluetooth konektivitou a subwooferem. To asi pro chvíle, kdy zrovna nikam nejedete, protože za jízdy rádio trochu ztrácí svůj smysl. V rámci techniky toho nebylo moc co vylepšovat, motory prošly obměnou docela nedávno, to když pod hliníkovou kapotu zamířily jednotky z Freelanderu.