Titulní obrázek

Range Rover Sport se představí již na konci března

18.březen 2013

Automobilka Land Rover plánuje premiéru nového Range Rover Sport na konci března v New Yorku. Vůz bude lehčí a design zase o stupínek výš.

Přemýšlíte, proč si Land Rover pro premiéru vybral právě New York? Vysvětlení je jednoduché. Právě New York je jedním z největších odbytišť posledního modelu, zároveň jde v zámoří o nejoblíbenější model britské automobilky. A navíc, v Ženevě by vedle Ferrari LaFerrari a dalších skvostů nezazářil tak, jako na autosalonu v New Yorku, kde se těch světových novinek zřejmě zase tolik nesejde.

Kromě toho, že se Range Rover Sport odhalí 26. března ještě před začátkem samotného autosalonu, stihne se ještě s velkou slávou prohnat ulicemi velkoměsta. Projížďka se bude živě přenášet na speciální internetovou stránku. 

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

O designu se toho zatím moc neví. Pokud jste až do téhle chvíle nepřišli na chuť světlům nového Range Roveru, které končí až hluboko v bocích auta, nejspíš ani nový Sport se vám na první dobrou nezalíbí.

Každopádně o něm automobilka mluví jako o nejdynamičtějším Land Roveru v historii. Jasně, i tady Angličané použijí stejný recept jako u velkého Range. Celá karoserie bude z hliníku, takže zhubne pár set kilogramů. V případě Range Roveru je to 300 - 400 kg v závislosti na motoru, u verze Sport můžeme čekat podobná čísla.

Pod kapotou se asi bude ukrývat přeplňovaný pětilitrový osmiválec s výkonem 510 koní, možná se ho dočkáme v případě atmosférického osmiválce, který nahradí nový 3.0 V6 Supercharged.