Titulní obrázek

Range Rover Sport Hybrid

16.květen 2013

Automobilka Land Rover se rozhodla v září představit nový Range Rover Sport Hybrid na autosalonu ve Frankfurtu. Těšit se můžeme hlavně na nízkou spotřebu vozu.

Už od samotného představení nového modelu se mluví o jeho hybridní variantě. Její premiéru si Land Rover schoval až na podzim do Frankfurtu, nejspíš abychom měli co nového obdivovat, když premiéra Range Roveru Sport proběhla v New Yorku.

Hybridní verzi bude pohánět třílitrový šestiválec TDV6 o výkonu 242 koní, ke kterému se přidá elektromotor o výkonu 69 kW (93 k). Celkový výkon 334 koní bude osmistupňová automatická převodovka ZF posílat, jako obvykle, na všechna čtyři kola. 

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

V autě najdou místo lithium-iontové akumulátory o kapacitě 14,2 kWh, které by měly vystačit na ujetí 32 kilometrů bez přispění naftového motoru. S ním by potom měl dojezd ležet někde okolo 1100 kilometrů. Spotřeba by podle tabulek měla být jen 3,3 litrů na 100 kilometrů.

Kromě ekologie zahrané přesně na notu Evropské unie se spekuluje i o zařazení benzínového čtyřválce EcoBoost. Toho se však na zářijovém autosalonu rozhodně nedočkáme, auto je teprve ve fázi testování a mezi paletu motorů se zařadí až později. S téměř stoprocentní jistotou se tak nestane dříve než příští rok.