Titulní obrázek

Range Rover Sport bude ještě ostřejší

24.duben 2013

Automobilka Land Rover potěší všechny zákazníky, kteří neocení tradici společnosti. Již nějakou dobu totiž pracuje na sportovním off-roadu. Model zatím nese pracovní název R-S.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Na bázi nového Range Roveru Sport totiž vznikne ještě ostřejší SUV, které má prý zatím pracovní název R-S. Má vycházet z nejsilnějšího provedení s osmiválcem a kompresorem, ovšem projde zásadními úpravami na podvozku a aerodynamice.

První špionážní fotografie ze severní smyčky Nürburgringu odhalují masivní nárazníky s velkými vstupy vzduchu, rozšířené blatníky a značně snížený postoj. Auto má rovněž velký zadní spoiler a difuzor na nárazníku. Co bude pod kapotou? Podle všeho kompresorem přeplňovaný benzínový osmiválec o výkonu okolo 550 koní a osmistupňový automat.

Možná se chystá "jednodušší" podvozek zaměřený jen na silnice a převodovka přijde o redukci, takže by celé auto mohlo být ještě o něco lehčí, k čemuž pomůžou prý i anatomické sedačky, mírně spartánský interiér a výbava a také díly z uhlíkových vláken.

O nadupaném dieselu se zatím nemluví, takže by se Range Rover Sport R-S měl od příštího roku prodávat jen s benzínovým osmiválcem. Přesto se očekává slušná poptávka v zemích, kde se spotřeba paliva zas tak moc neřeší.