Titulní obrázek

Range Rover se vydal na výlet do Maroka

11.leden 2013

Nový Range Rover vyrazil na dlouhý výlet do Maroka. I s přívěsem zvládl šest tisíc kilometrů za jedenáct dní.

Těžko říci, zda Land Roveru zbyl rozpočet z loňského roku, nebo jen chtěli pěkné fotky do katalogu. Každopádně sáhli po tom nejlepším, po čem mohli, a vyrazili na výlet. Nový Range Rover vyjel ve vrcholné výbavě Autobiography, s naftovým osmiválcem pod kapotou. Pro cestu dlouhou bezmála šest tisíc kilometrů rozhodně lepší volba, než skvělý, ale trochu rozežraný benzínový osmiválec.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Navíc teď, když je nová generace Range Roveru lehčí o 420 kilogramů, je osmiválec o výkonu 339 koní a 700 Nm více než dostatečný. Táhl za sebou přívěs Airstream 684 Series II o hmotnosti 2399 kg. To je přibližně tolik, jako by za sebou táhl ještě jeden Range.

Celý výlet započal v místě, kde se rodí přívěsy Airstream, ve vesnici Tebay v severní Anglii, odkud posádka vyrazila do lyžařského resortu Oukaïmeden, který byste našli v Maroku. Celá cesta zabrala jedenáct dní, během kterých na palubním počítači přibylo 5916 kilometrů.