Titulní obrázek

Nový Range Rover je na některých trzích na rok vyprodán

15.únor 2013

Automobilka Land Rover zažívá historické úspěchy s novým Range Roverem. Klienti mají takový zájem, že vůz je téměř na celý rok vyprodán. Jestli si ho chcete nyní objednat, musíte počítat s dobou dodání do jara 2014.

O nový Range Rover je takový zájem, že na různých trzích je vyprodáno na šest měsíců až jeden rok. Pokud nyní složíte zálohu a auto si objednáte, je dost dobře možné, že ho neuvidíte dříve než na jaře v roce 2014. A ani skladových vozů k dispozici moc není.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Nejvíce to teď Land Rover pociťuje v USA, kde zákazníci nejsou zvyklí moc dlouho čekat. Například se sem úplně přestal vozit základní model a nabízí se pouze dvě nejvyšší specifikace výbavy, které jsou o 5000 dolarů dražší. I tak má automobilka v USA, na jednom z nejdůležitějších trhů, vyprodáno na půl roku dopředu.

Dealerům v USA se to sice nelíbí, ale vedení automobilky je uklidňuje, že neznevýhodňuje jeden trh a že se naopak snaží najít rovnováhu, protože po Range Roverech je poptávka i v Evropě a hlavně Asii a v arabských zemích. Uvidíme, kam až se vyšplhají počty majitelů této skvělé novinky.