Titulní obrázek

Land Rover zahájil výrobu i v noci

2.září 2012

Pokud patříte mezi zájemce nového Land Roveru Evoque a podepsali jste si již i jeho objednávku, je tu riziko, že model nedostanete v požadované lhůtě. Ovšem bát se moc nemusíte, protože dělníci začali pracovat i v noci.

Jaguar Land Rover je na tom skvěle. Od roku 2011, kdy představil nový „bejby“ Range Evoque, se objednávky jen hrnou. A to takovým způsobem, že je továrna v klasickém pracovním režimu přestala stíhat vyrábět. A to má kapacity s 4500 zaměstnanci. Do práce se nyní bude chodit i v noci.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Automobilka je tedy nucena rozjet trojsměnný provoz, kterým chce pokrýt a spokojit poptávku po malém stylovém SUV. Je tady tisíc nových zastanců, operátorů, inženýrů a kontrolorů, kteří budou na Evoque (a také na modernizovaném Land Roveru Freelander 2) pracovat. V nočních směnách. Snad toto opatření, premiérové v padesátileté historii automobilky z Halewoodu, dokáže všech 170 trhů nasytit.