Titulní obrázek

Land Rover rozšíří nabídku vozů o 16 modelů

7.únor 2013

Nedávno jsme vás informovali o plánech automobilky Land Rover, do roku 2020 chce prodávat 16 nových modelů. V současné době už však víme, které to budou. Rozdělí se do tří hlavních skupin.

Modely se rozdělí do tří rodin – na užitkové, volnočasové a luxusní. Expandovat mají v následujících letech všechny tři skupiny aut. Luxusní rodina Range Roverů se má rozšířit na šest modelů. Již nyní se prodává úspěšný model Evoque ve třídveřové a pětidveřové variantě. Tu doplní i otevřený Evoque Convertible, které má cílit hlavně na zákazníky z jižních států USA. Nedávno byla představena nová generace vlajkové lodi Range Rover.

V letošním roce se začne prodávat nová generace Range Roveru Sport. V plánu jsou ještě dva Range Rovery – Evoque XL, které zaplní mezeru mezi Range Roverem Sport a nynějším Evoquem, a takzvané baby-Evoque, třídveřové SUV, které má být nejmenším modelem značky.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Volnočasových Land Roverů má být pět. Budoucí Discovery 5 bude doplněno luxusnější variantou. Tento vůz bude až sedmimístný, použije hliníkovou karoserii a zacílí například na BMW X5. Vedle toho se chystají tři varianty Freelanderu. Pětimístnou variantu doplní větší sedmimístný Freelander a menší baby-Freelander. Mezi užitkové Land Rovery pak bude patřit dlouho očekávaná nová generace Defenderu, která má na trh dorazit mezi lety 2016 a 2017. Tu má doplnit i Defender Pick-up a sedmimístný Defender s prodlouženým rozvorem.

Automobilka počítá také se sériovou verzí loňského konceptu DC100, které má použít stejnou techniku jako Evoque. Ve výrobě patrně zůstane i nynější Defender.