Titulní obrázek

Land Rover Defender plní Euro 5

6.duben 2012

Land Rover Defender s novým dieselovým motorem plní přísné legislativní požadavky normy Euro 5 a drsný off-road se tak smí i nadále oficiálně prodávat jako osobní automobil.

Pravověrný offroad Land Rover Defender měl doposud problém s plněním legislativy, ale díky novému dieselovému motoru, který již vyhoví emisním limitům Euro 5, je po problémech a prodeje auta ohroženy nejsou. Nový turbodiesel má objem 2,2 litru (starý motor měl objem 2,4 l) a největší novinkou je přítomnost filtru pevných částic.

Nový motor naštěstí nepřínáší kompromisy v oblasti výkonů a vyrovnává se staršímu většímu agregátu. Má výkon 122 koní v 3500 ot./min., točivý moment 360 Nm v 2400 ot./min. a na stovku zrychluje stejně. Dosáhne ovšem vyšší maximální rychlosti 145 km/h oproti dřívějším 132 km/h.

Zachována zůstala i šestistupňová manuální převodovka GTF MT 82 s krátkým odstupňováním prvních rychlostí a s "dlouhou" šestkou pro vyšší pohodu při jízdě po silnici mimo město. Ceny nového Land Rover Defenderu pro český trh zatím stanoveny nejsou, ale podle dealerů by měly být známy do měsíce.