Titulní obrázek

Jaguar XK

21.leden 2013

V médiích se nyní začaly šířit spekulace o vzhledu nové generace Jaguaru XK. Prozatím jen víme, že bude ještě více dokonalejší a zároveň se posune do dražšího segmentu.

Nový Jaguar F-Type se rozměry i cenovkou staví po bok staršího XK. I když o osudu ještě nebylo zcela rozhodnuto, designový šéf Ian Collum prozradil, že po dlouhé diskusi se jako jediný možný směr ukazuje přesun do luxusnějšího segmentu. Nové XK by tak mělo být “ještě více, než jen obyčejné GT”. Vlastnosti jako luxus a dokonalost budou symbolem pro tento vůz.

Zatímco doteď XK kombinovalo dálniční křižník a sportovní auto, teď se bude na sportovní radovánky soustředit F-Type a pohodlnému svezení bude vládnout nové XK. Kromě tučnější cenovky by měl nástupce narůst ve vnějších rozměrech, nabídnout ještě vytříbenější materiály a lepší výbavu na palubě.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

V Jaguaru momentálně řeší i vzrůstající popularitu luxusních SUV, které sahají do prodejních čísel přepychových sedanů typu XJ. Většina zákazníků sice stejně dá přednost Land Roveru, ale Jaguar to jen tak nenechá, začíná totiž přemýšlet i nad vlastním crossoverem.