Titulní obrázek

Automobilka Land Rover chystá nástupce Defenderu

27.prosinec 2012

Automobilka Land Rover v současné době pracuje na nástupci offroadu Defender. Model by měl kromě nepřekonatelných terénních schopností nabídnout i styl.

Šéf designu britského výrobce Gerry McGovern by byl rád, aby budoucí Defender vylepšil image Land Roveru podobně, jako se to povedlo modelu Evoque v případě luxusní divize Range Rover. Evoque je prodejním trhákem, jeho tvary se inspirovala i nová generace Range Roveru. Podobu nového Defenderu naznačily loňské studie DC100 a DC100 Sport. Podle různých anket by novinku přijala společnost dobře.

Pozitivní reakce veřejnosti však znamená, že se hovoří o sériové výrobě uzavřeného DC100, který by tak rozšířil nabídku značky. To otevřený DC100 Sport patrně zůstane jen konceptem. Z tohoto důvodu je možné, že budoucí Defender se od DC100 bude v několika bodech lišit. Již i víme, že vznikly další koncepty nové generace slavného offroadu. Ty však zatím nebyly nikde veřejně vystaveny. McGovern slibuje, že styl u nového Defenderu nepřeváží nad funkčností. Podle šéfdesignéra Land Roveru bude muset být budoucí Defender žádoucí pro novou generaci zákazníků, zároveň ale musí mít esenci tohoto auta.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Podobu nového Defenderu ovlivní také různé bezpečnostní normy. I proto se tvary budoucího offroadu budou od předchůdce v mnohém lišit, aby bylo možné vůz legálně používat v silničním provozu. Automobilka Land Rover chce do roku 2020 prodávat 600.000 aut ročně. S růstem prodejů pomůže expanze nabídky, do konce této dekády chce automobilka nabízet 16 různých modelů.